Yüzbaşının Kızı PDF

Tunisiamobilitycongress.com Yüzbaşının Kızı Image
AÇIKLAMA

Bir Yüzbaşının Kızı kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Yüzbaşının Kızı kitabını web sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Aleksandr Puşkin tarafından yazılmıştır.

Ünlü Rus yazar Aleksandr Puşkin’in Dünya klasikleri arasında yerini alan romanı Yüzbaşının Kızı, vatanseverlik, şeref, onur, sadakat, aşk gibi evrensel değerleri konu alır.Genç subay Pyotr Andreyiç Orenburg'a görevlendirildiğinde burada kale komutanının kızı Masha’ya aşık olur. Fakat burada tanıştığı ve yakın arkadaş olduğu teğmen Savabin'de Masha'ya aşıktır. Bu arada Orenburg yakınlarında Kazakların isyan haberleri gelmektedir.Bir yanda onur, görev, sadakat, diğer yanda aşkı… Seçim yapmak zorundadır Andreyiç.Bir aşk hikayesini okuruz bu romanda belki ama Puşkin arka fonda bize 18. Yüzyıl Çarlık Rusya’sında olup biten neredeyse her şeyi anlatır.Arabanın üzerinde giderken durumun ne kadar kritik ve vahim olduğunu yeni fark ediyor, olanlara üzülmekten kendimi alamıyordum. Kaybettiğim yüz ruble benim için oldukça önemli bir rakamdı. Keyfim iyice kaçmış, kötü düşünceler beynime hücum etmeye başlamıştı. Yaptıklarımın ne kadar yanlış olduğunu, zavallı Salyeviç’i kırmamam gerektiğini kendi kendime itiraf ediyordum.İçimde fırtınalar kopuyor, üzüntü bütün benliğimi sarıyordu. Savelyiç ise benden yediği darbe ile hayata küsmüştü sanki. Bana darıldığı gibi, sırtını da dönmüştü ve yola donuk gözlerle bakıyordu. Hele arada bir inlemesi yok muydu, beni can evimden vuruyordu. Ne yapıp edip onunla barışmalı, kendimi affettirmeliydim. Ama sözler boğazımda düğümlenmişti sanki. Bir türlü çıkmıyordu ağzımdan. (Tanıtım Bülteninden)  

Dünya Klasikleri serisinden bir kitapla okumaya devam ediyorum... Kitap Hakkında: Adı: Yüzbaşının Kızı. Yazar: Alexandr Sergeyeviç Puşkin. Çeviren: Aslı Tohumcu Sayfa Sayısı: 220.

BILGI

YAZAR: Aleksandr Puşkin

DOSYA ADI: Yüzbaşının Kızı.pdf

ISBN: 9786059133302

YAYIN TARIHI: 2019

DOSYA BOYUTU: 1,36 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Yüzbaşının Kızı - Aleksandr Puşkin

Yüzbaşının Kızı, (Rusça Капитанская дочка (Kapitanskaya dochka)) Puşkin'in 1833-1836 yılları arasında yazdığı ve Yemelyan Pugaçov Ayaklanması sırasında Rus bir subayla görev yaptığı kale...

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Yüzbaşının Kızı - Vikipedi

adı yüzbaşının kızı olsada, murat için genellikle albay tabiri geçiyor. haliyle albay olduğu döneminde daha fazla sahnesi var. ayşe babasından ötürü askerlerden Yüzbaşının Kızı 8.8 / 10 2 kullanıcı oyu.

İLGILI KITAPLAR